Přechod na „hloupý“ telefon

Učinila jsem rozhodnutí, že chytrý telefon, který využívám zároveň jako pracovní a soukromý nechám pracovním a pořídím si pro sebe obyčejný „hloupý“ tlačítkový telefon. Moje nejbližší okolí to zatím bere dost nechápavě, ale mé rozhodnutí tolerují. Jde mi o to, že jsem si uvědomila, že řeším pracovní záležitosti kdekoliv a kdykoliv a nemám prakticky žádný volný čas. Kdykoliv vezmu do ruky telefon s tím, že zavolám někomu známému, zjistím, že psali zákazníci a nakonec tak úplně zapomenu, co jsem původně chtěla udělat. Krátkodobě se to dá zvládnout, ale po několika letech podnikání se stále větším tlakem klientů na vyřízení zakázek v čím dál kratším čase, to takhle prostě dál nejde. Člověk si koleduje o psychickou nebo fyzickou nemoc. Už nějakou dobu mám na webu nastavenou pracovní dobu a časové rozmezí, kdy přijímám hovory. Lidi samozřejmě volají i mimo ni, ale tyto hovory nepřijímám. Na mobil mi ale chodí i e-maily, zprávy od zákazníků na různé messengery a sms. Řešením může být nechat telefon doma, ale je to v téhle době vůbec bezpečné? Tak jsem si řekla, že mimo pracovní dobu budu fungovat jen na mém soukromém čísle pro mé vlastní potřeby a potřeby mých nejbližších. Ptáte se, proč nechci připojení k internetu a tím pádem ani spojení s virtuálním sociálním světem? Protože mě takový svět nebaví, chci mít svůj – ten opravdový, kde se setkávají skutečné lidé.

2 thoughts on “Přechod na „hloupý“ telefon

  1. Váš web mne uchvátil. To, co píšete je perfektní a kéž by takto uvědomělých lidí bylo více. Dostala jsem se na Vaše stránky tak, že jsem hledala „digitální detox“, který je použit v oči, mozky, mysl otvírající 😀 knize „Kybernemoc“ od německého psychiatra Manfreda Spitzera, který se už roky zaobírá tím, jak nás média deformují. Snad titul před Kybernemocí mluví za vše – Digitální demence. Chci se Vás zeptat, znáte tyto knihy nebo co Vás popostrčilo k těmto krokům? Přechod na tlačítkový telefon zvažuji už taky nějakou dobu. Takže i Vy jste mne o něco zpět – což je v tomto případě vpřed – popostrčila 😉 Díky Vám.
    S úctou
    Marťa

    1. Dobrý večer,
      děkuji za krásný komentář. Knihu neznám a musím si ji přečíst! 🙂 Děkuju za tip. Co mě popostrčilo k těmto krokům…Permanentně pracuju, svou práci miluju, a tak jí obětuju všechno včetně svého volného času, což je špatně. Poslední dobou jsem byla nešťastná a když jsem analyzovala proč, zjistila jsem, že mě nejvíc štve právě telefon a to, že jsem lidem neustále k dispozici, i když chci mít volno. A když ho mám někde v kabelce s vypnutým vyzváněním, stejně jsem nervózní a musím se občas podívat, jestli není něco nového a svoje volno si neužívám. Stále chodí emaily a vypnout data nestačí, člověku to prostě nedá… Takže jsem si dala na web pracovní dobu, po kterou mě lidi seženou na známém čísle na chytrém telefonu (a co si budeme povídat, na práci je prostě lepší), po 17.hodině telefon odkládám a jsem jen pro své nejbližší na svém novém telefonu s novým číslem. Okolí se sice chvíli divilo, ale nakonec si zvyklo 🙂 No a zákazníci si zvyknou. Je to o tom vymezit si hranice a mít se ráda, všechno se stále učím 🙂 Držím Vám palce, ať to jde a jste spokojená!

Napsat komentář